Ana Sayfa » Zabitlik Eğitimleri

GÜVERTE ZABİTİ

Vardiya Zabiti, 3000 GT dan daha küçük tonajlı gemilerde seyir ve liman vardiyası tutan, yükleme ve boşaltma işlemlerinin denetimi, kontrolü ve gemi güvenliği görevlerini gemi kaptanına karşı sorumlu olarak icra eden kişidir. Vardiya Zabitleri denizde belirli süreler çalışarak,  1. Zabit ve Gemi Kaptanlığına terfi edebilirler. 

Kursa kimler Katılabilir? 
18 yaşını doldurmuş, en az lise mezunu olan, sağlık durumu 'gemi adamı sağlık raporu' almaya yeterli ve sabıka kaydı temiz olan kişiler, vardiya zabiti eğitimine katılarak, 3000 GT ye kadar gemilerde vardiya zabitliği (3.kaptan) olarak çalışabilir. 

Kursun süresi nedir? 
Kursumuz 14 ay teorik eğitim ve 12 ay stajdan oluşmaktadır.

Kayıt için Gerekli Evraklar:
6 Adet Fotoğraf(vesikalık) 
Sağlık Raporu
Sabıka Kaydı
Nüfus Cüzdanı
Diploma

 

MAKİNE ZABİTİ

Makina Zabiti, makina gücü 3000 KW'ye kadar olan gemilerde gemi makina dairesinde vardiya tutan, geminin makinası ve teknik donanımlarının işletilmesi, bakım ve tutumundan gemi baş makinistine karşı sorumlu makina sınıfı gemi zabitidir.  

Kursa kimler Katılabilir? 
18 yaşını doldurmuş, en az lise mezunu olan, sağlık durumu 'gemi adamı sağlık raporu' almaya yeterli kişiler makina zabiti eğitimine katılarak, 3000 KW ye kadar gemilerde vardiya zabitliği (3.makinist) olarak çalışabilirler. Makina zabitleri yeterli deniz hizmetleri ve eğitimler sonucunda Uzakyol Baş makinistiliğine kadar yükselebilirler. Makina Zabitleri için gerekli olan 3 aylık atölye uygulamaları kursumuza ait onaylı atölye de yaptırılmaktadır. 

Kursun süresi nedir? 
Kursumuz  14 ay teorik eğitim ve 9 ay deniz stajından oluşmaktadır.

Kayıt için Gerekli Evraklar:
6 Adet Fotoğraf(vesikalık) 
Sağlık Raporu
Sabıka Kaydı
Nufüs Cüzdanı
Diploma

 

ELEKTRO - TEKNİK ZABİTİ

Modern gemiler elektrik,elektronik,mekatronik ve otomasyon sistemlerine sahiptirler. Gemilerde bu sistemlere yapılacak müdehaleler ve bakım tutum işlemleri Elektro-Teknik zabitleri tarafından yapılır.

Kursa kimler Katılabilir? 

750 kW’den büyük ana makine ile yürütülen gemilerde, makine sınıfı zabitan, elektrik zabiti veya elektronik zabiti olarak otuz aylık deniz hizmeti olanlar veya

Meslek liselerinin ya da meslek yüksek okullarının mekatronik, kontrol ve otomasyon teknolojisi, gemi otomasyonu bölümünden mezun olanlar kurslarımıza katılabilir. 
Kursun süresi nedir? 
Kursumuz hafta içi her gün ve  8 hafta sürelidir. Onaylı atölye tesislerinde 6 ay eğitim ve hiç deniz hizmeti olmayanlar için ise ilave olarak 6 ay gemi stajı gerekmektedir. 

 
Nis KAPTANLIK KURSLARI
İlkadım/SAMSUN
12
2018
Ağu KAPTANLIK KURSLARI
İlkadım/SAMSUN
28
2018
Eki KAPTANLIK KURSLARI
İlkadım/SAMSUN
4
2018